Description
Squif Offers Rugged Armor case cover for iwatch series 8 ultra (49MM) Blue
What is in the box?
- 1 x Case Cover for iWatch Series 8 Ultra (49mm)
Features of Squif Apple Watch Ultra Protection Case 49mm
- Apple Watch Ultra Protection Case 49mm
- Extra Protection.
- 360 Deg Protection.
- Precise Cutouts for Buttons and Strap.
- Long Lasting Material.
Technical Details
| Product Dimensions | x 2 x 11 cm |
|---|---|
| Item model number | iWatch Series 8 Ultra Case 49mm |
| Special features | Heavy Duty Protection |
| Device interface – primary | Buttons |
| Resolution | 240 x 240 |
| Form factor | Case |
| Colour | Blue |
| Whats in the box | 1 x Case Cover for iWatch Series 8 Ultra (49mm) |
| Manufacturer | SQUIF India |
| Country of Origin | India |








